Partnerem serwisu jest:

Mickiewicza 21, 40-085 Katowice

biuro@sep-szkolenia.pl 797 034 928

Szukasz szkoleń SEP? Wybierz opiekuna i zapytaj o rabaty! Sprawdź >>> https://sep-szkolenia.pl/oddzialy <<<

Lampa dopasowana do indywidualnych wymagań

Lampa dopasowana do indywidualnych wymagań

Lampa dopasowana do indywidualnych wymagań

Dodano: 20 października 2023

Autor: sep-szkolenia.pl

Dzisiejsze oświetlenie to przede wszystkim rozwiązania oparte o technologię LED. Technologię, która oprócz wyjątkowej energooszczędności pozwoliła na wykorzystanie światła w unikatowy sposób. Pełna dowolność wyboru mocy emitowanego światła, możliwość wyboru temperatury barwowej, a nawet pożądanego spectrum widmowego, bez konieczności stosowania dodatkowych elementów optycznych przyczyniły się do odniesionego sukcesu tej technologii. Jeżeli do powyższych zalet dodamy brak ograniczeń w kwestii kształtu i gabarytów opraw oświetleniowych to uzyskamy niespotykany wachlarz możliwości.

Indywidualne dopasowanie do wymogów Klienta – teraz to możliwe. Przykładem takich opraw są oprawy Kanlux ALIN. Te wyjątkowe lampy powstają w Polsce, w Fabryce Kanlux i mogą być indywidualnie dopasowane do każdych wymagań inwestycyjnych. Obudowa wykonana z ekstrudowanego aluminium jest niezwykle elegancka i ponadczasowa. Markowe komponenty zapewniają najlepsze parametry pracy urządzenia oraz gwarantują długoterminową, bezawaryjną pracę. Dzięki wielu wersjom wykonania pod względem parametrów świetlnych oraz montażowych możliwe jest idealne dopasowanie oprawy oraz światła do obiektu i indywidualnych potrzeb użytkowników. Jest to bardzo ważne dla osoby, która montuje oprawy – nie ma konieczności powrotu na obiekt i wykonywania poprawek.

Pod kątem funkcjonalności nie bez znaczenia pozostaje możliwość wyposażenia opraw w stateczniki zgodne z protokołem DALI. Dzięki czemu można uzyskać w pełni programowalny system oświetleniowy dopasowujący się do zmiennego profilu użytkowego pomieszczenia. Ponadto dzięki dodatkowym urządzeniom peryferyjnym system może stać się samoadaptujący do panujących warunków, co optymalizuje zużycie energii elektrycznej. Zapewnia to też dbałość o środowisko oraz zachowanie wymaganych parametrów oświetleniowych w obiekcie. Parametry te opisuje polska norma PN-EN 12464-1:2012 Światło i oświetlenie. Stateczniki DALI zamontowane fabrycznie w oprawie to duża wygoda przy montażu.

Aby oświetlenie było wykonane zgodnie z przepisami, dzięki czemu spełniało swoją funkcję a zarazem nie utrudniało wykorzystania obiektu należy rozpatrzyć wiele aspektów. Osoba projektująca oświetlenie powinna mieć gruntowną wiedzę z zakresu techniki świetlnej, a także biegle poruszać się w tematach takich jak: otoczenie świetlne, właściwy rozkład luminancji, olśnienie, migotanie, mechanizm powstawania efektu stroboskopowego, współczynnik utrzymania oraz natężenie oświetlenia, na którym to głównie skupiają się odbiorcy, a będącego jedynie wycinkiem z całości poprawnie skrojonego systemu oświetleniowego. Spora część projektów oświetleniowych związanych z realizacjami - nawet dużych inwestycji - skupia się jedynie na osiągnięciu wymaganego natężenia oświetlenia, marginalizując pozostałą problematykę poprawnego modelu oświetleniowego. Negatywne efekty tego zjawiska możemy zaobserwować korzystając na co dzień z obiektów użyteczności publicznej, w sektorze prywatnym oraz państwowym. U samych podstaw problemu, na równi z wiedzą nadzorujących oraz projektujących oświetlenie, należy zestawić rzetelność i wiarygodność dostawców wybranych systemów. Nawet sumienny projektant oświetlenia wykorzystuje w swoich obliczeniach dane udostępnione przez producentów sprzętu oświetleniowego. Dane te powinny być pozyskane w drodze badań laboratoryjnych przy wykorzystaniu precyzyjnego sprzętu fotometrycznego, na podstawie najaktualniejszej wiedzy technicznej, sprawdzonej metodyce badań i zgodnie z obowiązującymi normami. Tylko spełnienie wszystkich powyższych warunków umożliwia otrzymanie wiarygodnych wyników, te z kolei są warunkiem fundamentalnym do wykonania poprawnego modelu oświetleniowego.

Mając na uwadze omówione powyżej kwestie KANLUX wychodzi naprzeciw swoim klientom i oferuje pomoc w zakresie doboru odpowiedniego oświetlenia. Sztab naszych wykwalifikowanych projektantów z Działu Inwestycji przygotowuje obliczenia, które bazują na rzetelnych danych pochodzących z własnego Laboratorium Kanlux.  Jako producent oświetlenia Kanlux dysponuje nowoczesnym sprzętem pomiarowym oraz wykwalifikowaną kadrą inżynieryjną z wieloletnim doświadczeniem i dzięki temu dostarcza produkty wysokiej jakości wraz z kompleksowym serwisem obejmującym także wykonanie projektów. Połączenie działań Fabryki Kanlux i Laboratorium Kanlux to idealna synergia, która zapewnia każdej inwestycji perfekcyjne oświetlenie. Oprawy Kanlux ALIN to mnóstwo możliwości, które dopasujesz do każdego Klienta z naszymi projektantami. Możesz odebrać oprawy sam, lub ustalić termin dostawy prosto we wskazane miejsce.

Urząd pracy
Enea
BP
OBI
Polska Spółka Gazowa
Okręgowa Pielęgniarek i Położnych
Wipasz
Herbapol
Kuehne+nagel
sweco
inkpol
auto machinery jet
Ludwik Rydygier
otis
skanska
meillerghp
aerospace
WODR