Partnerem serwisu jest:

Mickiewicza 21, 40-085 Katowice

biuro@sep-szkolenia.pl 797 034 928

Szukasz szkoleń SEP? Wybierz opiekuna i zapytaj o rabaty! Sprawdź >>> https://sep-szkolenia.pl/oddzialy <<<

Online
1 lipca
Szkolenie G1/2/3
Cena szkolenia: 95.00zł Cena 1 egzaminu: 430.00zł

godz. 16:00

Online

Online
2 lipca
Szkolenie G1/2/3
Cena szkolenia: 95.00zł Cena 1 egzaminu: 430.00zł

godz. 9:00

Online

Online
2 lipca
Szkolenie pomiarowe
Cena szkolenia: 350.00zł Cena 1 egzaminu: 430.00zł

godz. 15:00

Online

Wszystkie terminy

5 ważnych rzeczy, które warto wiedzieć o uprawnieniach SEP

Jeśli jesteś już pracownikiem branży energetycznej (do której zaliczamy również przedsiębiorstwa gazowe i cieplne), to z pewnością wiesz, że posiadanie uprawnień SEP jest bardzo wysoko cenioną przez pracodawców kwalifikacją. Osoby, które mają np. uprawnienia energetyczne, mogą ze spokojem myśleć o przyszłości i negocjować atrakcyjne warunki zatrudnienia. W ciemno zakładamy, że chcesz do nich dołączyć – albo podnosząc swoje kwalifikacje, albo zyskując zupełnie nowe. Co warto wiedzieć o uprawnieniach SEP? Wymieniamy 5 kluczowych rzeczy wymagających wyjaśnienia.

Jak długo są ważne uprawnienia SEP?

Od 2010 roku uprawnienia energetyczne, cieplne i gazowe nie są już przyznawane bezterminowo. Obecnie każdy, kto je zdobędzie, musi je odnowić po maksymalnie 5 latach. Nowe przepisy wprowadzono w związku z postępem technologicznym, jaki właściwie z roku na rok obserwujemy w branży energetycznej. Fachowcy muszą regularnie odnawiać uprawnienia, by dysponować aktualną wiedzą z zakresu zarówno jakości wykonywanych prac, jak również bezpieczeństwa. Odnowienie uprawnień SEP wymaga ponownego zapisania się na np. kurs elektryka oraz zdania egzaminu SEP przed komisją państwową.

Kto może uzyskać uprawnienia energetyczne, cieplne i uprawnienia gazowe?

Dla wielu osób może to być zaskoczenie, ale uprawnienia SEP nie są zarezerwowane tylko dla wykształconych i doświadczonych fachowców. W rzeczywistości może je uzyskać każdy, kto tylko ukończy kurs SEP, a następnie z powodzeniem stanie przed Komisją Kwalifikacyjną powołaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. W Krajowym Centrum Kształcenia stawiamy kandydatom minimalne wymagania, mianowicie:

  • Ukończenie 18. roku życia na dzień rozpoczęcia się szkolenia SEP.
  • Wykształcenie przynajmniej podstawowe.

Tym samym spokojnie można uznać kurs SEP za idealną opcję chociażby dla absolwentów szkół czy też osób, które chcą się przebranżowić.

Czy można mieć komplet uprawnień SEP?

Tak, nic nie stoi na przeszkodzie, aby jedna osoba posiadała zarówno uprawnienia energetyczne, jak i cieplne oraz uprawnienia gazowe. Decydując się na udział w kursie SEP organizowanym przez Krajowe Centrum Kształcenia, możesz od razu poinformować nas o chęci zdobycia kompletu uprawnień. Wówczas nasi instruktorzy przygotują Cię do egzaminu SEP na wszystkie grupy kwalifikacji – i to w ciągu jednego dnia.

Jak zdobyć uprawnienia? Czym jest kurs SEP?

Kurs SEP to specjalny rodzaj szkolenia zawodowego, które przygotowuje uczestników do egzaminu państwowego. W ofercie znajdują się kursy energetyczne oraz na uprawnienia cieplne i gazowe. Szkolenia Krajowego Centrum Kształcenia są organizowane w całej Polsce, przez cały rok – sprawdź aktualny harmonogram i zarezerwuj miejsce dla siebie w dogodnym terminie.

Czy zdanie egzaminu SEP to duży problem?

Wszystko oczywiście zależy od tego, jak dobrze przygotujesz się do egzaminu SEP. Podstawą jest wybór dobrego kursu, z porządnym programem i zaangażowanymi instruktorami. Wszystko to gwarantujemy w Krajowym Centrum Kształcenia, o czym najlepiej świadczą bardzo dobre opinie na temat naszych szkoleń SEP. Nieprzypadkowo możemy się poszczycić znakomitymi wynikami zdawalności egzaminów SEP.

Urząd pracy
Enea
BP
OBI
Polska Spółka Gazowa
Okręgowa Pielęgniarek i Położnych
Wipasz
Herbapol
Kuehne+nagel
sweco
inkpol
auto machinery jet
Ludwik Rydygier
otis
skanska
meillerghp
aerospace
WODR